סיור מודרך במגדל אייפל – כרטיסים, מחירים והאם זה כדאי?

מגדל אייפל, נחשב לאחד מסמליה הידועים והאייקוניים ביותר של פריז וצרפת כולה. המגדל, שגובהו 324 מטר וניצב בלב פריז, מהווה את אחד ממוקדי המשיכה התיירותיים הפופולריים והמצולמים ביותר בעולם. מיליוני מבקרים מדי שנה מטפסים לראש המגדל על מנת ליהנות מהנוף הפנורמי המרהיב של פריז, ולחוות מקרוב את האדריכלות הייחודית והחדשנית של המבנה.

סיורים מודרכים הפכו להיות פופולריים מאוד בקרב המבקרים במגדל אייפל וזאת בשל מספר סיבות. ראשית, הסיור המודרך מעניק למבקרים הסברים מקיפים על היסטוריית המגדל ושלבי בנייתו ומאפשר להם להבין ולהעריך טוב יותר את המבנה ועיצובו. שנית, המדריכים מספקים נקודות מידע וסיפורי רקע מעניינים שלעיתים קרובות אינם מופיעים במדריכי הטיולים הסטנדרטיים. שלישית, המדריך יכול לענות על שאלות ספציפיות ואף להתאים את הסיור לצרכים ולתחומי העניין הייחודיים של המשתתפים. מכאן הפופולריות של הסיורים האלו המהווים חוויה אישית וייחודית באתר כה פופולרי.

בכתבה זו תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לדעת על הזמנת סיור מודרך למגדל אייפל עם כל הפרטים שחשוב לדעת על הזמנת הסיור והכרטיסים, האפשרויות השונות וטיפים שכדאי לדעת.

איך מזמינים סיור מודרך למגדל אייפל?

מומלץ מאוד להזמין את הסיור המודרך במגדל אייפל מראש דרך האינטרנט. הסיבה העיקרית לכך היא שהביקוש לסיורים הוא גבוה מאוד, בעיקר בחודשי הקיץ שהם עונת השיא של התיירות בפריז. מספר המקומות מוגבל ולעיתים הם אזלים כבר ימים או שבועות לפני המועד המבוקש. לכן, רצוי לבצע הזמנה מראש באמצעות האתר הרשמי של המגדל, שם ניתן לשלם בכרטיס אשראי ולקבל אישור הזמנה. האישור ישמש "כרטיס כניסה" ויבטיח מקום בסיור המודרך בתאריך והשעה המבוקשים.

קיימות אפשרויות שונות ומגוונות לסיורים מודרכים במגדל אייפל. הסיור הסטנדרטי מתקיים בקבוצה גדולה של עד 50 איש וכולל הסברים בסיסיים על המבנה במספר שפות. ניתן גם לבחור סיור בקבוצה קטנה יותר של כ-20 איש, שבו יש יותר אפשרות לשאול שאלות ולדיון עם המדריך. אפשרות נוספת היא סיור פרטי עם מדריך אישי, הכולל הסברים נרחבים יותר ומתמקד בנושאים שמעניינים אותנו במיוחד. כמו כן קיימים סיורים נוספים ומיוחדים כמו סיורים ליליים לצפייה במגדל כולו מואר, סיורים פנורמיים לצפייה בנוף מקומות שונים במגדל ועוד.

תהליך ההזמנה באתר של מגדל אייפל פשוט למדי וכולל מספר שלבים: ראשית יש לבחור את סוג ומועד הסיור הרצוי מבין האפשרויות המוצגות באתר. לאחר מכן מזינים את פרטי המשתתף/ים כמו מספר האנשים והשפה המועדפת להדרכה. בשלב הבא מסכמים את הזמנה ועוברים לתשלום בכרטיס אשראי. לקראת סיום מופיע אישור על ביצוע תשלום מוצלח ופרטי האישור, כולל מספר הזמנה שחשוב לשמור. כעת הסיור שמור ומאושר למועד שהוזמן! ניתן גם לבטל או לשנות הזמנה בכפוף לתנאים הרשומים באתר.

כרטיסים לסיור מודרך במגדל אייפל – כמה זה עולה?

הסיור המודרך הבסיסי והסטנדרטי ביותר, המתקיים בקבוצה של עד 50 איש כולל הדרכה במספר שפות, עולה 25 אירו למבוגר ו-23 אירו לילדים ונוער עד גיל 18. זוהי האפשרות הכי זולה והיא מתאימה למי שמעוניין בסיור בסיסי עם מידע כללי על המבנה.

סיורים בקבוצות קטנות יותר של עד 20 איש עולים 45-35 אירו לאדם, בהתאם לגודל הקבוצה המדוייק. זוהי אפשרות טובה יותר למי שרוצה חוויה אינטימית יותר. קיימים גם סיורים פרטיים עם מדריך אישי, שמחירם נע בין 200 ל-400 אירו, בהתאם למשך הסיור.

בנוסף למחירי הסיורים הבסיסיים, הקבוצתיים והפרטיים שצוינו קודם, קיימים מגוון אפשרויות נוספות לסיורים ייחודיים במחירים שונים. למשל, ישנו סיור VIP הכולל הדרכה בשפה המועדפת וכרטיס קדימה למעלית ללא המתנה. מחיר סיור זה הוא 100 יורו לאדם. סיורים ליליים מיוחדים אשר מתקיימים כאשר המגדל מואר באורות מרהיבים עולים 30-25 יורו.

אם מעוניינים בסיור קולינרי הידוע והמפורסם של מגדל אייפל, הכולל טעימות של סוגי מזון ושתייה צרפתיים מסורתיים בקומת התצפית – יש להוסיף סכום של בין 75 ל-120 יורו לאדם. סיורים בחגים ומועדים מיוחדים כמו סילבסטר, ליל ולנטיין ועוד גם כן מתומחרים בתוספת של 15-25 אחוז מעל המחיר הרגיל.

כלומר המחירים משתנים בהתאם לסוג ההדרכה, הזמן, האטרקציות והמופעים הנלווים ועוד. כדאי לעיין היטב באפשרויות השונות כדי לבחור את הכדאי והמתאים ביותר עבורנו.

איך ומאיפה כדאי להזמין את הכרטיסים?

כדאי להזמין את הכרטיסים לסיור מודרך במגדל אייפל מראש דרך האתר הרשמי באינטרנט. יתרונות ההזמנה מראש הם:

  • הבטחת מקום בסיור ובמועד הרצוי – כאמור, הביקוש גבוה ולעיתים הסיורים המודרכים אזלים שבועות מראש, במיוחד בחודשי הקיץ.
  • מבחר תאריכים ושעות רחב – בהזמנה מוקדמת יש יותר סיכוי למצוא את המועד המתאים ביותר עבורנו.
  • מחירים זולים יותר – לעיתים יש מבצעים על הזמנה מוקדמת בכמה ימים או שבועות.
  • אפשרות לבחור סוג סיור – בהזמנה מראש אפשר עדיין לבחור בין סיור רגיל, סיור VIP, לילי, פרטי וכדומה.
  • תשלום בטוח בכרטיס אשראי – ההזמנה דרך האתר כוללת תשלום מאובטח עם כרטיס אשראי וקבלת אישור על ביצוע מוצלח.
  • אפשרות ביטול והחלפה בכפוף למדיניות – ניתן גם לערוך שינויים או לבטל הזמנה בהתאם לכללי הביטול המפורטים באתר.

יתרון נוסף הוא בחירה בשפת ההדרכה המתאימה, למשל עברית או אנגלית לדוברי שפות אלו. לסיכום, ההזמנה מראש דרך האינטרנט היא האופציה הקלה, הבטוחה והאמינה ביותר לקבלת כרטיסים לסיור מגדל אייפל.

מה חשוב לדעת לפני הגעה לסיור המודרך במגדל אייפל?

בדיקת תנאי מזג האוויר הצפוי והלבוש בהתאם – אחד הדברים החשובים לבדוק לפני הגעה לסיור במגדל אייפל הוא תחזית מזג האוויר. מזג האוויר במרומיו של המגדל יכול להיות קר משמעותית בהשוואה לגובה פני הקרקע, בעיקר בחודשי הסתיו והחורף. כן כדאי לבדוק האם צפויים רוחות חזקות או גשם באזור, תופעות שעלולות להשפיע על הביקור במגדל והנוף שנשקף משם. לפיכך, יש ללבוש בגדים חמימים ולהיערך עם בגדי גשם במידת הצורך. לאחר בדיקת תחזית המזג האוויר ניתן להחליט על לבוש הולם שיאפשר ליהנות מהסיור בנוחות ועם מינימום הפרעה.

וידוא שעת ההגעה למגדל ומיקום המפגש עם המדריך – לפני ההגעה לסיור מודרך במגדל אייפל חשוב לוודא שוב את הפרטים הקשורים למועד ושעת הסיור. במיוחד יש לבדוק מועד התחלת הסיור לפי האישור שהתקבל בעת ביצוע ההזמנה. כדאי גם לראות היכן בדיוק מתבצע המפגש עם המדריך – האם זה בתוך מתחם המגדל או בכניסה הראשית אליו, ולחפש מידע נוסף אודות מיקום המפגש המדויק. התייצבות בזמן בנקודת המפגש והקפדה על שעות ההתכנסות הרשומות ימנעו אי נעימויות ויבטיחו שעה נעימה ומעניינת עם המדריך במגדל אייפל.

יציאה במועד זמן מספיק כדי לעבור את בידוק הביטחון – המעבר בתחנת הביטחון במגדל אייפל יכול לקחת מספר דקות בהתאם לעומס המבקרים בכל זמן נתון. יתרה מכך, בשעות השיא של היום ייתכן ונוצרת שם תור ארוך. לכן חשוב מאוד להגיע מספיק זמן לפני הסיור בכדי לעבור את ביקורת הביטחון ולהגיע בזמן למפגש עם המדריך. ככלל אצבע, מומלץ להגיע כ- 45 דקות לפחות לפני מועד תחילת הסיור המתוכנן, אך בעונות שיא אף מוקדם יותר. יציאה מוקדמת מהבית או המלון תבטיח זמן מספק לעבור בידוק ולמנוע מצב של איחור ופספוס הסיור המודרך.

מה עושים בזמן הסיור?

כדאי לנצל את ההזדמנות שיש עם מדריך אישי כדי לשאול שאלות ולקבל מידע נוסף ומעמיק יותר על מגדל אייפל. שאלות טובות יכולות להתמקד בסיפורים מאחורי הקלעים של המגדל, כמו למשל על האנשים שתכננו ובנו אותו או אירועים משמעותיים בתולדותיו. אפשר גם לבקש פרטים נוספים כמו מדוע בחרו בעיצוב הנוכחי, או האם היו גם הצעות אחרות למבנה המגדל. שאלות נוספות יכולות להתייחס להיבטים טכניים של הבנייה, לחומרים ושיטות בנייה שהיו מקובלות בתקופה ועוד. המדריך בדרך כלל שמח לענות ולהרחיב דווקא על שאלות ספציפיות כאלה שמראות עניין אמיתי וסקרנות לגבי המבנה וההיסטוריה שלו.

הנוף הנשקף ממרומי מגדל אייפל הוא כמובן הזדמנות מצוינת לתמונות מרהיבות של פריז. כדי לנצל את ההזדמנות בצורה מיטבית, כדאי לבקש מהמדריך המלצות אודות הזוויות והנקודות הכי טובות לצילום. רצוי גם לברר מתי השעות בהן התאורה אופטימלית לצילום. כמו כן, אם יש ליווי של אדם נוסף, כדאי לבקש ממנו לצלם אותנו עם הנוף ברקע. חשוב גם לוודא שהמצלמה מכוונת נכון לפני הצילום ולהימנע מהצמדת אצבעות או עצמים לא רצויים לעדשה. מומלץ לצלם בפריים הכולל הן את הנוף החיצוני והן חלקים מעניינים מהמבנה הפנימי כדי להעביר את האווירה הכללית.

בנוסף לסיור המודרך עצמו, ישנן גם כמה אפשרויות מעניינות לפעילויות ואטרקציות שניתן ליהנות מהן בעת הביקור במגדל אייפל. למשל, בקומה הראשונה ישנה תערוכה יפהפייה אודות תולדות הקמת המגדל. שם אפשר לצפות בסרטון מרתק אודות הבנייה, כולל דגמים ותמונות נדירות. גם המעליות הפנורמיות שמובילות לראש המגדל הן חוויה בפני עצמה. מומלץ לנצל את הזמן גם כדי לטייל ולצפות במבנה עצמו, שהוא יצירת מופת הנדסית של זמנו. בתשלום נוסף אפשר גם לעלות לקומות העליונות ביותר ולחזות בנוף מגובה השיא של 324 מטר.

יתרונות וחסרונות בהזמנת סיור מודרך למגדל אייפל

ראשית, הזמנה מוקדמת מבטיחה הקצאת מקומות בסיור ומניעת מצב של הגעה ללא הזמנה מוקדמת ואי מציאת מקום פנוי בסיור המבוקש במועד הרצוי. בנוסף, בהזמנה מוקדמת יש יכולת לבחור את התאריך והשעה המועדפים לפני שהסיורים יתמלאו לחלוטין במשאבי אנוש ויכולת קיבולת של המגדל. כמו כן, לעיתים יש מבצעים על הזמנה מוקדמת באתר שמציעים הנחות על המחירים הרגילים. התשלום המאובטח בכרטיס אשראי מהווה יתרון בטחון ונוחות נוסף.

עם זאת, המחיר בהזמנה המוקדמת הוא סופי ולא ניתן יהיה ליהנות ממבצעים שעולים בהמשך כמו במכירת כרטיסים אקראית סמוך למועד. בנוסף, לעיתים נדירות ייתכנו שינויים בלתי צפויים בתוכנית הסיורים או ביטול ברגע האחרון ואז פחות אפשרויות גמישות לשינויים. הדרישה להירשם בפרטים מלאים ולשלם מראש עלולה גם היא להרתיע מטיילים מזדמנים שמעדיפים יותר ספונטניות.

אמנם ההזמנה המוקדמת באינטרנט כרוכה בהתחייבות מוקדמת יותר אך בהחלט מצדיקה זאת בשל היתרונות של הבטחת מקום בסיור, בחירה נוחה של המועד המתאים, חיסכון במחיר ותשלום בטוח מראש. מומלץ מאוד למי שמתכנן את הביקור מראש.