הקומה השלישית של מגדל אייפל – האם כדאי לעלות? וכמה עולים כרטיסים?

הקומה השלישית (הקומה האחרונה – The Summit) של מגדל אייפל נמצאת בגובה של 276 מטרים, והיא הקומה הגבוהה ביותר במגדל. הקומה מציעה נוף פנורמי מדהים על העיר פריז, כולל את נהר הסן, את מגדל מונמארטר, את שער הניצחון, ואת המוזיאונים הרבים של העיר.

הקומה השלישית נפתחה לציבור בשנת 1889, והיא הייתה הקומה הגבוהה ביותר בעולם במשך יותר מ-40 שנה. הקומה כוללת שני מפלסים, ומחוברת למעליות בקומה השנייה.

הנוף שרואים מהקומה האחרונה של מגדל אייפל

הקומה העליונה במגדל אייפל, הידועה גם בשם "קומת התצפית" או "הקומה השלישית", נמצאת בגובה שיא של 276 מטר מעל פני הקרקע. הנוף הנשקף ממנה הוא ללא ספק המרשים והמקיף ביותר שאפשר לראות מכל נקודה אחרת במגדל.

ביום בהיר ניתן להשקיף מכאן על נופי פריז ופרבריה למרחק של למעלה מ-60 ק"מ, כשלרגלי המבקר ניצבים צריחי הקתדרלה נוטרדאם, העיר העתיקה, הסן הפתלתל והרבעים השונים של פריז עצמה.

קומת התצפית בנויה משלוש מרפסות תצפית זכוכית גדולות ומעוגלות הפונות לכיוונים השונים ומקיפות את המבקר בנוף בזווית של 360 מעלות. התחושה היא אכן כאילו עומדים בראש העולם וצופים מלמעלה על העיר כולה השרועה למטה.

בניגוד לקומות התצפית האחרות, מגובה זה ניתן גם להבחין בפרטים אדריכליים של מבנים רחוקים יותר כמו הקומות העליונות של מגדל מונפרנאס וכיפת הזהב של בית האינווליד ברובע השביעי. זו בהחלט הנקודה הטובה ביותר לצילום תמונות מרשימות של נופי פריז כולה הנשקפים לכל עבר.

איך עולים לקומה השלישית במגדל אייפל?

העלייה לקומת התצפית שבראש מגדל אייפל נעשית באמצעות מעלית מיוחדת הנקראת "מעלית פאן התצפית" ומהווה חלק בלתי נפרד מהחוויה במגדל. זוהי מעלית גדולה ומרווחת במיוחד, עם קירות זכוכית שקופים מכל עבריה המאפשרים תצפית אל נופי פריז כבר במהלך הנסיעה עצמה.

תחילה יש להגיע לקומת הכניסה של המגדל (אחרי עבירת בידוק ביטחון) ולפנות שמאלה לכיוון מערך המעליות והדרגנועים. שם יש לחפש את השילוט ל"מעלית פאן" ולהמתין בתור הייעודי עד הגעת המעלית. משך ההמתנה בתור עשוי להגיע עד 45 דקות בשעות העמוסות.

הנסיעה עצמה במעלית אורכת כדקה, במהלכה היא עולה וחולפת על פני קומות התצפית האחרות תוך נוף מרהיב מבעד לקירותיה. היציאה מהמעלית היא ישירות לתוך מתחם קומת התצפית עם שלוש מרפסות הזכוכית הגדולות והמרשימות במיוחד.

מהו מחיר הכרטיסים לקומת הגג במגדל אייפל?

מחיר הכרטיס הבסיסי למבוגר לקומת התצפית שבראש מגדל אייפל הוא כ-30 יורו. ניתן לרכוש כרטיסים אלה מראש באתר האינטרנט או בקופות שבכניסה למגדל ביום הביקור עצמו.

קיימות גם אפשרויות לכרטיס משולב שכולל ביקור הן בקומה הראשונה (הפתוחה) והן בקומת התצפית, במחיר כולל של כ-45 יורו למבוגר.

ילדים בגילאי 4 עד 11 משלמים עבור כרטיס לקומת התצפית כ-24 יורו בלבד ואילו ילדים מתחת לגיל 4 נכנסים ללא תשלום. כמו כן, לתיירים מתחת לגיל 26 ולתושבים מקומיים של פריז קיימות הנחות ברכישת כרטיסים.

חשוב לדעת שבגלל מגבלת הקיבולת בקומה העליונה, רק מספר מוגבל של מבקרים מורשה להיכנס בכל פעם. לכן בשעות ההמוניות קיים סיכוי שכרטיסים יתמכרו גם אם נרכשו מראש ולא תהיה כניסה לקומה זו.

אטרקציות בקומה ה-3 של מגדל אייפל

הקומה השלישית הנמצאת בראש מגדל אייפל, והידועה גם בתור "קומת התצפית", היא למעשה אחת קומה גדולה המוקדשת כולה לחוויית התצפית הפנורמית על פריז. זוהי ללא ספק נקודת התצפית הטובה והמרשימה ביותר מכל הקומות שבמגדל.

קומת התצפית כוללת שלוש מרפסות תצפית מעוגלות וזכוכית הפונות לשלושה כיוונים שונים ומאפשרות תצפית בזווית של 360 מעלות על פריז וסביבותיה מגובה שיא של 276 מטר. התחושה היא אכן כאילו עומדים בראש העולם ומשקיפים על העיר כולה מלמעלה. בנוסף לנופים הפנורמיים, הגובה הרב מאפשר גם להבחין בפרטים אדריכליים של מבנים רחוקים.

פרט לנקודות התצפית, בקומה זו ישנה גלריית תמונות ומולטימדיה אודות תולדות מגדל אייפל והמהנדס גוסטב אייפל; סרט וידאו קצר בן 12 דקות המתאר את הקמת המגדל באמצעים טכנולוגיים מתקדמים; דגם אינטראקטיבי תלת-ממדי של המגדל שאפשר "לפרק" אותו לגורמים; וכן חנות מזכרות קטנה נוספת עם מוצרים ייחודיים.

סך הכל מדובר בקומה קסומה ויוצאת דופן המאפשרת למבקרים לחוש כאילו הם עומדים בראש העולם וצופים מלמעלה על פריז – חוויה בלתי נשכחת השווה בהחלט את הטיפוס אל הקצה העליון של מגדל אייפל!

מהו ההבדל בין הקומה הראשונה והשנייה לקומה השלישית של מגדל אייפל?

מגדל אייפל מורכב משלוש קומות, כאשר כל קומה מציעה חוויה שונה למבקרים:

הקומה הראשונה היא הקומה הנמוכה ביותר של המגדל, בגובה 57 מטר. היא מורכבת משטח מקורה ומשטח פתוח.

בשטח המקורה של הקומה הראשונה ישנם מספר חדרים, כולל מוזיאון מגדל אייפל, חנות מזכרות, ומסעדה. המוזיאון מספר את ההיסטוריה של בניית המגדל והשימושים השונים שלו במהלך השנים. החנות מוכרת מזכרות של מגדל אייפל, כולל חולצות, מגנטים, וספלונים. המסעדה מציעה תפריט צרפתי מסורתי.

השטח הפתוח של הקומה הראשונה מציע תצפית פנורמית של העיר פריז. ניתן לראות מהקומה הראשונה את האתרים המפורסמים של פריז, כולל הלובר, גני טילרי, ושארה מגדל.

הקומה השנייה היא הקומה האמצעית של המגדל, בגובה 115 מטר. היא מורכבת גם היא משטח מקורה ומשטח פתוח.

בשטח המקורה של הקומה השנייה ישנם מספר חדרים דומים לאלה שבקומה הראשונה, כולל מוזיאון מגדל אייפל, חנות מזכרות, ומסעדה.

השטח הפתוח של הקומה השנייה מציע תצפית פנורמית דומה לזו של הקומה הראשונה, אך היא גבוהה יותר ומאפשרת לראות את העיר פריז מזווית אחרת.

הקומה השלישית היא הקומה העליונה של המגדל, בגובה 276 מטר. היא מורכבת משטח פתוח בלבד.

השטח הפתוח של הקומה השלישית מציע את התצפית הפנורמית הטובה ביותר של העיר פריז. ניתן לראות מהקומה השלישית את העיר פריז מכל הכיוונים, כולל את הרי האלפים הצרפתיים המתנשאים באופק.

תכונהקומה ראשונהקומה שנייהקומה שלישית
גובה57 מטר115 מטר276 מטר
שטח4,300 מ"ר1,650 מ"ר350 מ"ר
חדרים971
תצפיתפנורמיתפנורמיתפנורמית
מחירים22.60 אירו (בקיץ) / 10.40 אירו (בחורף)22.60 אירו (בקיץ) / 10.40 אירו (בחורף)26.60 אירו (בקיץ) / 12.40 אירו (בחורף)

מסעדות ובילויים – סקירת אפשרויות ההסעדה והבילוי בקומה השנייה של אייפל

הקומה השנייה של מגדל אייפל מציעה מגוון אפשרויות הסעדה ובילוי איכותיות ויוקרתיות עבור המבקרים במגדל. המתחם כולל כמה מסעדות מהשורה הראשונה, בתי קפה ומזנונים.

בין המסעדות הבולטות ניתן למנות את "ז'יל ורן פריז" המתמחה במטבח הצרפתי האותנטי ומגישה תפריט עשיר ומפנק; "הטרקלין הצפונית" שהיא למעשה ביסטרו פריזאי קלאסי עם אווירה בוהמית; ו"אל טואר 33" הממוקמת בצמוד לחלונות התצפית ומציעה תפריט בינלאומי ונוף מרהיב.

כמו כן ישנן כמה אפשרויות לבתי קפה ומזנונים קלים יותר: בית קפה של רשת לאדורה הצרפתית; בר ומזנון HAUTE עם קוקטיילים ופיצוחים; ודוכן הגלידות האיטלקיות אמאורינו.

סך הכל מדובר בהיצע מגוון ואיכותי להסעדה שמאפשר ליהנות מארוחה מפנקת בגובה השמיים תוך כדי הנאה מהנוף המרהיב מקומת התצפית השנייה של מגדל אייפל.

5 סיבות למה כדאי לבקר בקומה השלישית של מגדל אייפל

 1. נקודת התצפית הכי מרשימה ופנורמית על פריז – 360 מעלות של נופים מדהימים מגובה שיא של 276 מטר!
 2. אפשר לראות פרטים אדריכליים של מבנים רחוקים בזכות הגובה הרב.
 3. הנסיעה במעלית הפנורמית היא חוויה בפני עצמה עם נוף מרהיב כבר בדרך למעלה.
 4. ישנן תערוכות וסרטים מעניינים אודות בניית המגדל ותולדותיו בקומה זו.
 5. זו הקומה הגבוהה ביותר שאליה מגיע הציבור הרחב, ולכן חוויה יוצאת דופן ובלתי נשכחת להרגיש ב"ראש העולם".

סך הכל מדובר בקומה קסומה ומיוחדת שהכרחי לבקר בה כחלק מטיול מושלם במגדל אייפל!

10 טיפים שכדאי לדעת לפני שאתם עולים לקומה השלישית של מגדל אייפל:

 • הזמינו כרטיסים מראש. במיוחד בקיץ, התורים לקומה השלישית יכולים להיות ארוכים מאוד, ולעתים קרובות נמשכים יותר משעה. ניתן להזמין כרטיסים באתר האינטרנט של מגדל אייפל או בקופות הכרטיסים של המגדל.
 • קחו בחשבון את מזג האוויר. הטמפרטורה בקומה השלישית יכולה להיות נמוכה מהטמפרטורה בחוץ, אז מומלץ ללבוש בגדים חמים. אם אתם מבקרים במגדל ביום גשום, קחו בחשבון שהתצפית יכולה להיות מוגבלת.
 • הצטיידו בנעליים נוחות. יש 1,665 מדרגות לעלות עד לקומה השלישית, אז חשוב ללבוש נעליים נוחות.
 • הביאו איתכם מים וקצת נשנושים. אין מסעדה בקומה השלישית, אז אם אתם מתכננים להישאר שם זמן רב, מומלץ להביא איתכם מים וקצת נשנושים.
 • הביאו איתכם מצלמה. הנוף מהקומה השלישית הוא עוצר נשימה, אז אל תשכחו להביא איתכם מצלמה כדי להנציח את החוויה.
 • הקפידו על בטיחות. הקפידו להיצמד למעקות בכל עת, והימנעו מלעשות תנועות פתאומיות.
 • היו סבלניים. התור לקומה השלישית יכול להיות ארוך, אז היו סבלניים והמתינו לתור שלכם.
 • התכוננו להמולה. מגדל אייפל הוא אחד האתרים המפורסמים ביותר בעולם, אז צפו להמולה רבה בקומה השלישית.
 • התמקדו בנוף. אל תשכחו ליהנות מהנוף המדהים של העיר פריז.
 • אם אתם מגיעים עם ילדים קטנים, מומלץ לעלות למגדל במעלית. המעלית מובילה ישירות לקומה השנייה, ומשם ניתן לעלות לקומה השלישית במעלית.
 • אם אתם מבקרים במגדל בערב, תוכלו ליהנות מהנוף המרהיב של העיר מוארת.