המוזיאון לאומנות מודרנית של פריז (סמוך למגדל אייפל) – כל הפרטים!

המוזיאון לאומנות מודרנית שנמצא ממש על יד מגדל אייפל בפריז הוא אחד המוזיאונים המרשימים והמעניינים ביותר בעיר. המוזיאון נפתח בשנת 2006 ומאז מהווה את אחד האתרים התיירותיים הפופולריים ביותר בפריז.

המבנה של המוזיאון עצמו מרשים מאוד – הוא בנוי כולו מזכוכית ופלדה ונראה כאילו הוא צף על פני המים. האדריכל שתכנן אותו הוא היפני הידוע טאדאו אנדו. המבנה כולל שלוש קומות לתצוגת אומנות מודרנית ועכשווית.

האוסף של המוזיאון כולל יצירות של אמנים מודרניים ועכשוויים מובילים מכל העולם. בין היתר תוכלו למצוא שם ציורים ופסלים של פבלו פיקאסו, קלוד מונה, אנדי וורהול, ז'אק לואי דויד ועוד.

אחת התערוכות הקבועות האהובות במיוחד היא זו המוקדשת לאמן הפופ-ארט אנדי וורהול. התערוכה כוללת כמה מעבודותיו הידועות והאייקוניות ביותר של האמן, ביניהן הדיוקנאות שצייר של מרילין מונרו ואלביס פרסלי.

גם התצוגה של פסליו היפהפיים של הפסל קונסטנטין ברנקוזי מומלצת מאוד. זוהי הזדמנות נדירה לצפות מקרוב ביצירות המופשטות והמרהיבות שיצר האמן הרומני.

החלק החיצוני של המוזיאון בנוי כגן פסלים לא פחות מרשים מהתצוגות שבתוכו. תוכלו לטייל בו ולצפות בפסליהם של ז'אן טינגלי, רוי ליכטנשטיין ופאבלו פיקאסו. בחודשי הקיץ אף מתקיימים לפעמים מופעי מוזיקה ומחול בגן.

המוזיאון הוא בהחלט יעד אטרקטיבי ומומלץ לכל אוהבי האומנות. הוא מציע חוויה ויזואלית מרשימה למבקרים מכל הגילאים. יש בו גם אזורי ישיבה נעימים ובית קפה מעוצב להפסקת קפה ומנוחה.

למוזיאון יש כמה חסרונות קטנים שכדאי לקחת בחשבון. ראשית, מחיר הכניסה למוזיאון יקר למדי ועומד על 19 יורו למבוגר. שנית, בשל הפופולריות הרבה שלו, המוזיאון עמוס מאוד בתיירים במהלך חודשי הקיץ והתור לכניסה עלול לקחת שעה או יותר.

למרות החסרונות הללו, עדיין מומלץ לבקר בו מאוד. חווית הביקור בו עולה בהרבה על הקשיים הקטנים. רצוי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות כדי למנוע צפיפות ולא בסופי שבוע כשהמקום בשיא עומס המבקרים. אם אתם נמצאים בחופשה בפריז עם ילדים, מומלץ לקחת אותם אתכם למוזיאון כיוון שיש בו תערוכות ופסלים מעניינים במיוחד גם לילדים.

מעבר לתצוגות הקבועות, המוזיאון מארח לעיתים תערוכות מתחלפות של אמנים בולטים נוספים. למשל, לאחרונה התקיימה בו תערוכה של ציוריו המפורסמים של הצייר הספרדי סלבדור דאלי. התערוכה הייתה מקיפה וכללה חלק ניכר מיצירותיו של דאלי לאורך השנים.

אחד החלקים המעניינים במיוחד במוזיאון הוא "חדר התקריות". חדר זה מכיל את כל התוכניות והעיצובים המקוריים של מגדל אייפל והוא מספק הצצה מרתקת אל הרעיון שמאחורי אחת מנקודות הציון המפורסמות בעולם.

מסעדת המוזיאון, ה"קפה ברנקוזי", נחשבת גם היא לאטרקציה המקום. המסעדה ממוקמת בקומה העליונה של המוזיאון וניתן לאכול בה בעודכם משקיפים על גן הפסלים מלמטה ועל מגדל אייפל הנשקף אל מולכם. בנוסף, המטבח של המסעדה מומלץ מאוד.

במוזיאון גם פועלת חנות מזכרות גדולה ומרשימה, אידאלית לרכישת מתנות וזכרונות מהביקור בפריז. בין היתר, תוכלו למצוא בחנות ספרי אמנות וקטלוגים, פריטי אופנה ואביזרים, פסלונים מעוצבים של מגדל אייפל וכן פוסטרים והדפסים של יצירות האמנות במוזיאון.

ניתן גם לשלב את הביקור במוזיאון עם שיט בנהר הסן. מהמוזיאון יוצאות סירות רבות לשיטי נופש, שמאפשרות לחזות בנופים היפים של פריז מנקודת מבט ייחודית ורומנטית. שילוב כזה של אטרקציות בטיול יותר אפקטיבי למטיילים.

בקיצור, מדובר במוזיאון עשיר ומגוון שיש בו המון מה לראות ולחוות. הוא מהווה חלק בלתי נפרד מטיול מוצלח בפריז ותמיד יזכור לכם את הביקור בעיר הזו במיטבה.