הגעה למגדל אייפל באוטובוס – כל האפשרויות!

מגדל אייפל, אחד האתרים התיירותיים המפורסמים והפופולריים ביותר בפריז ובעולם, מושך מיליוני מבקרים מדי שנה. המגדל, שנבנה לקראת התערוכה העולמית של פריז ב-1889, הפך לסמלה הבולט של העיר ולאחד האתרים האייקוניים ביותר בתרבות הפופולרית.

אם ברצונכם להגיע למגדל אייפל באוטובוס, הדרך הקלה והנוחה ביותר היא לקחת קו תיירותי ישיר ממרכז פריז. קו 69 הוא הקו המומלץ ביותר, שיוצא כל 10 דקות מכיכר שאטלה לכיוון מגדל אייפל. הנסיעה אורכת כ-20 דקות.

עלות הכרטיס היא כ-6 אירו לנסיעה אחת. אפשר לרכוש את הכרטיס ישירות מהנהג באוטובוס במזומן או בכרטיס אשראי. חשוב להיכנס דרך הדלת הקדמית על מנת לשלם לנהג. האוטובוס עוצר בתחנת האוטובוס "Tour Eiffel" הסמוכה למגדל אייפל ממש. התחנה נמצאת בצדה הדרומי של הגנה, כ-400 מטר הליכה מהמגדל.

אפשרויות נוספות

אם אתם מעוניינים לחזור למרכז פריז, תוכלו לקחת שוב את קו 69 חזרה מאותה תחנה, או ללכת ברגל דרך גשר אלכסנדר השלישי הסמוך אל הגדה השמאלית של העיר.

קו 42 – קו אוטובוס נוסף העוצר ב"תחנת אייפל". הקו יוצא מתחנת הרכבת גאר דה ליון ועובר דרך מרכז פריז ורובע העסקים לה דפאנס. הנסיעה אורכת 30-40 דקות.

קו 80 – קו המקשר בין מונפרנאס למגדל אייפל. עוצר בתחנת שאמפ דה מארס-טור אייפל, כ-600 מטר מהמגדל. הנסיעה אורכת כ-25 דקות.

רכבת RER Line C – הקו המהיר של הרכבת הפרוורית עוצר בתחנת שאמפ דה מארס-טור אייפל הסמוכה למגדל אייפל. הנסיעה מתחנת אוסטרליץ אורכת 15 דקות.

קווי נאבטה (N01 ,N02) – שירות הסעות על הנהר שיוצא מאי דה לה סיטה ועוצר סמוך למגדל אייפל. נסיעה של 30 דקות, כולל הפלגה על הנהר.

קו 95 – מקשר בין מונפרנאס למגדל אייפל דרך שדרות ויקטור הוגו. עוצר בתחנת שאמפ דה מארס ז'ובל אייפל, 900 מטר מהמגדל.

קו אוטובוסתחנת יציאהמשך נסיעה
69כיכר שאטלה20 דקות
42גאר דה ליון30-40 דקות
80מונפרנאס25 דקות
95מונפרנאס30 דקות
N01/N02אי דה לה סיטה30 דקות

אודות רשת האוטובוסים של פריז

רשת התחבורה הציבורית של פריז כוללת קווי אוטובוס ורכבת תחתית רחבי היקף, המאפשרים נגישות טובה מאוד לכל רחבי העיר. לעיריית פריז יש זיכיון להפעלת רשת האוטובוסים וחלק מקווי המטרו, שמנוהלים על ידי חברת RATP ‏( Régie Autonome des Transports Parisiens ). סה"כ פועלים בפריז ובפרברים שלה כ- 1400 קווי אוטובוס, מיניבוס ואוטובוס לילה.

את רשת האוטובוסים ניתן לחלק ל-2 קטגוריות עיקריות:

  • אוטובוס פריז (Bus RATP) – כ- 350 קווי אוטובוס הפועלים בתוך גבולות העיר פריז. בימים א'-שישי יש תדירות גבוהה של פחות מ-10 דקות. קווים רבים פעילים גם בשבתות וחגים.
  • אוטובוס פרוורי (Bus de banlieue) – משרתים את פרבריה הקרובים של פריז. ביחד יש יותר מ-1200 קווים, המפועלים ע"י 120 מפעילים שונים. בממוצע אוטובוס כל 10 דקות.

מחיר נסיעה: כרטיס בודד – €2 . תוספת 1 כרטיס טעינה (Carnet ) – €14.9 . תו חופשי חודשי – €75. האוטובוסים ותחנות האוטובוסים בפריז מזוהים באמצעות מספר קו וצבע – כל קו אוטובוס מזוהה עם צבע משלו שמופיע על האוטובוסים, התחנות והמפות.

הקווים הולכים על בלי שינוי משמעותי כבר כ-75 שנה, כך שתושבי פריז מכירים את המסלולים הקבועים היטב. רוב הקווים עוברים דרך מרכז פריז ומקשרים בין רובע לרובע. רשת האוטובוסים משולבת היטב עם קווי הרכבת התחתית, כאשר רבים מהקווים עוצרים בתחנות מטרו ו-RER . ישנם גם קווי לילה הפועלים מחצות ועד סוף השירות.

מערכת נוחה, יעילה ומפותחת – שווה לנסות בביקור הבא בפריז!